טיפים לבחירת מערכות מיגון לבית ולעסק

מערכות מיגון נדרשות להתקנה בעסק כחוק, כחלק מהצורך לקבל רישיון עסק לשנה הבאה. בשונה מכך, בבתי אב אין חובת התקנה רשמית, אך חברות הביטוח מחייבות את הצרכן לעשות כן אם ביתו עבר פריצה או ניסיון פריצה. כאשר הדרישה להתקין מערכות מיגון מגיעה מהביטוח, הדבר ילווה במסמך הנחיות סוקר אשר חברת התקנת המערכת צריכה לעמוד בדרישותיו. כיצד אתם, כצרכנים, תדעו מה מותקן בבית או בעסק שלכם? במאמר זה נספק טיפים לבחירת המערכת שמומלץ לדעת לפני שפונים לחברה המתקינה.
מפו את המבנה שלכם מבחינת מיקום הגלאים
גלאים של מערכת מיגון יש להציב היכן שנשקפת סכנת פריצה, במובן זה שפורץ יכול להגיע לאותה נקודה בבית או בחצר. מרפסת שמש בקומה אחרונה היא נקודה חמה במיוחד שכן פורצים השתחלו לשם לא פעם דרך הגג. גם חלון רגיל רחב של מרפסת רגילה בקומות 0-2 הוא מקום שמצריך הגנה של גלאי, וכך גם דלתות כניסה, רחבות כניסה לבתים, ומקומות מיוחדים כמו חדר כספות או מערכת ההשקיה של הגינה שעשויה לגרום להצפה (ויש להתקין לה גלאי הצפה ייחודי). באמצעות אפיון עצמי זה, אתם יכולים לשער כמה גלאים תצטרכו בבית. בהתאם לכך, תיבחר רכזת האבטחה, בה כל חיבור מייצג גלאי.
שכללו את בחירתכם באמצעות התניות בין קבוצות גלאים
קבוצות מותנות של גלאי מערכות מיגון נועדו לאפשר להם להגן אחד על השני במידה ואחד מהם לא ביצע את הגילוי. למשל, אם הפורץ הצליח לדלג מעל גלאי המגנט של השער ולהגיע לדלת ושם הוא התגלה, גלאי המגנט של הדלת לא רק יבצע את הגילוי אלא יגרום לגלאי המגנט של השער לפעול. דבר דומה קורה במרפסת שמש כאשר הגלאי הקדמי, שמייצג את אלומת האינפרה אדום על המעקה לא מצליח ללכוד את הפורץ, כי דילג מעל האלומה. כאשר הפורץ נלכד באמצעות גלאי פסיבי ביציאה מהמרפסת הוא מפעיל גם את הגלאי האקטיבי על מנת לגלות את הפורץ ולהפעיל תגובות מערכת מתאימות כמו צופרים או חיוג שקט למוקד אבטחה.
בבית בלבד: קחו בחשבון דריכה חלקית
דריכה חלקית של מערכת מיגון היא מצב בו ניתן להסתובב בבית גם אם הוא דרוך באמצעות שחרור מדריכה של קבוצת גלאים מוחרגת. משתמשים בזה בלילה, כאשר חדרי המרפסות דרוכים, אך בחדרי המטבח, השינה והשירותים יש פעילות שלכם ושל הילדים. בבוקר, כשקמים, יש לבטל את מצב הדריכה החלקית ולדרוך את כל המערכת כשאחרון הדיירים עוזב את הבית.