מצלמת רשת

מצלמות רשת

מצלמות רשת הן מצלמות אבטחה שמחוברת למקלט שלהן בכבל רשת, או באופן אלחוטי, ואשר משדרות גם לרשת האינטרנט. הלקוח יכול להתחבר לאינטרנט, להפעיל אפליקציה ולצפות בשטח המאובטח שלו מרחוק בזמן אמת. כאשר מאפיינים מצלמות רשת – יש לוודא כי תשתית החיבור מכילה חיבורי רשת וראוטר לוויסות כתובת IP. כמו כן, יש להתאים את המצלמה כך שתספק את כל תמורות האבטחה כפי שהתבקשו על ידי הלקוח.

צילום מרחבי

סוג זה של תיעוד מבקש לבקר מרחב, ולא נקודה בדידה בשטח כלשהו. בסוג התיעוד הזה משתמשים וועדי בתים וחברות מנהלות בבניינים שונים, בעלי חוות חקלאיות המבקשים לתעד את כל השטח באמצעות מספר מצומצם של מצלמות אבטחה, ועוד. צילום מרחבי מצריך עדשה בעלת אורך מוקד קצר המתמחה בתיעוד מקיף של מרחקים קצרים. נתוני הרזולוציה של חיישן המצלמה נבחרים בהתאם לגודל התמונה המבוקש. הגודל הפיזי של החיישן צריך להיות קטן כאשר אורך המוקד של העדשה מאד קצר, וגדול כאשר אורך המוקד ארוך על מנת שב- 2 מרחבים שונים המצלמה תספק את אותה תמונה עם אותו סף תיעוד.

צילום לצרכי זיהוי

צילום זה נדרש כאשר המטרה היא לתעד פנים או חפץ מסוים, עם דגש מופחת על תיעוד הסביבה בה הם נמצאים. לדוגמה: צילום זיהוי פנים לצרכי אבטחה, צילום זיהוי פנים לצרכים משפטיים, צילום לוחיות רישוי של מכוניות, ועוד. במקרה כזה אורך המוקד של העדשה צריך להיות ארוך, במיוחד אם המצלמה תצטרך לתעד את האובייקט מרחוק. אם בסקאלת העדשות האפשרית, נבחרה עדשה עם אורך מוקד קטן החיישן צריך להיות קטן, ואם אורך המוקד ארוך, גודל החיישן צריך להיות גדול בשביל לספק את אותה תמונה עם אותו פירוט. חלק מצילומי הזיהוי דורשים שיהיה במצלמה גם מעבד ייעודי. צילום אנשים מול השמש מצריך מעבד BLC לביטול תמונה שחורה. לזיהוי מספרים בלוחיות רישוי יש להיעזר במעבד WDR. לצילום בחושך מומלץ להשתמש במעבד HLC .

קבלת תיעוד מהמצלמה

ניתן לקבל תיעוד דרך האינטרנט, שכן אלה מצלמות רשת. מתחברים לאפליקציה וצופים בתיעוד השטח בו התקנתם מצלמות אבטחה. אם אתם נמצאים ליד מקלט המצלמה, ניתן להגדיר את השטוח המצולם מחדש, לעמעם חלקים ממנו ולהדגיש אחרים לבחירתכם.