מצלמת כיפה

מצלמות כיפה

מצלמות אלה הנן מצלמות מוצנעות אך לא נסתרות. הן מותקנות באופן גלוי בפינות של חדרים ומטרתן להשקיף עליהן באופן מעגלי. המצלמה הנה בעלת עדשה מסתובבת אשר יכולה לסרוק את החדר כולו מהזווית בה היא ממוקמת. משפחת מצלמות זו מכילה דגמים רבים הנפרדים זה מזה בנושאי עדשה, חיישן ועיבוד תמונה וסרטון.

קביעת זהות העדשה

קביעת זהותה של עדשת מצלמת כיפה נעשית על פי המרחק מהאובייקט. הנתון המרכזי של עדשה הוא אורך המוקד. זהו נתון משתנה בכל מצלמה שניתן לעשות בה ZOOM. שינוי הזום הוא שינוי אורך המוקד. על מנת לבחור עדשה יש לבצע 2 פעולות: לבחור את טווח אורכי המוקד הנכון למקרה שלכם וגם לכייל את המצלמה לאורך המוקד המדויק להשגת תיעוד נדרש של מה שרוצים לצלם. אורך המוקד המדויק של העדשה נקבע על פי גודל החיישן של אותה מצלמה, המרחק מהאובייקט ורוחבו של האובייקט.

קביעת זהות החיישן

החיישן הנו רכיב שבתחום מצלמות האבטחה גודלו 1/3" או 1/2.5". ככל שגודל החיישן גדול יותר , בכל ריבוע צילום (בכל פיקסל בתמונה) יש יותר רגישות לאור, וכן המרחק בין הפיקסלים גדול יותר. הדבר מאפשר תמונה יותר מדויקת. במצב כזה ניתן, מתוך תוכנת המקלט של המצלמה, לשרטט את הדיוק כפי שאתם מבקשים שיתהווה. לדוגמה, אם השטח המתועד הוא שטח של 20 מ"ר, ניתן לשרטט שרק 5 ה- מ"ר המרכזיים יתועדו, והשאר יושחרו או יטושטשו. בדרך זו מתקבלת איכות תמונה טובה יותר באזור המתועד.

קביעת זהות המעבד

מעבדהּ של מצלמת כיפה תלוי בתוצאה שאתם מבקשים להשיג בתמונה ובסרטון: ביטול השחרת תמונות וסרטונים שהופקו בשמש יוקדת, ביטול השחרה של חושך בלילות, ועוד. את תכונות העיבוד הללו בוחרים בהתאם לצרכים שלכם ובודקים אותם בשטח. אם הם לא מתאימים, ייעשה שימוש במצלמות אחרות אשר להן תכונות עיבוד שונות. מצלמת כיפה עם תכונות עיבוד נכונות מאפשרות הפקת תמונה בתנאים מיוחדים. כאשר החדר או המתחם צריכים להיות מתועדים 24/7, לעיבוד חשיבות מיוחדת בשל תנאי התאורה הטבעיים המשתנים. חברת אבטחה מקצועית תבחן דגמים שונים של מצלמות כיפה אשר להן תכונות עיבוד שונות עד למציאת פתרון התיעוד הטוב ביותר עבורכם.